Doświadczenie życiowe
Moje doświadczenie życiowe, zwłaszcza w kontekście zawodowym, jest niezwykle bogate i barwne. Zanim zdecydowałem się zostać terapeutą uzależnień, pracowałem przez wiele lat w dużych międzynarodowych korporacjach na stanowiskach menadżerskich wyższego szczebla. Stworzyłem i zarządzałem
z powodzeniem własną firmą, ale… pracowałem też np. w Domu Brata Alberta przeznaczonym dla osób bezdomnych, które ze względu na wiek, choroby czy niepełnosprawność mają trudność funkcjonowania bez wsparcia osób trzecich. Współpracowałem i pracowałem dla podmiotów z tzw. trzeciego sektora. Dzięki tak różnorodnym doświadczeniom rozumiem osoby zarówno wysoko funkcjonujące, jak i te, które często określa się mianem wykluczonych czy zagrożonych wykluczeniem; wiem, jak rozmawiać, by pomagać. Dodatkowo pomaga mi w tym empatia i myśl o dobru drugiego człowieka.
Pracuję w nurcie integracyjnym i czerpiąc z wielu podejść psychoterapeutycznych zawsze dobieram optymalną metodologię indywidualnie do pacjenta. Staram się to robić w taki sposób, aby była najodpowiedniejsza do pracy z osobą potrzebującą pomocy na danym etapie terapii, przy uwzględnieniu problemów ją nurtujących.
Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem odbywając staż kliniczny w NZOZ Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie, pracując w Prywatnym Ośrodku Terapii „In Puris”, Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień w Gdańsku, zarówno na Oddziale Dziennym, jak i w Poradni. Uczestniczyłem w programach organizowanych przez Miasto Gdańsk: „Profesjonalne wsparcie terapeutyczne dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin doświadczających skutków pandemii COVID-19”, „Nowy rozdział dla osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA” oraz „Program Ograniczania Picia (POP) dla osób uzależnionych od alkoholu i pijących w sposób problemowy”. Obecnie, oprócz pracy we własnym gabinecie, świadczę też usługi terapeutyczne w jednym z ośrodków leczenia uzależnień na Pomorzu. Prowadzę także grupy terapeutyczne on-line dla osób współuzależnionych i współuzależnionych.
Brałem także udział w szeregu treningów rozwojowo–terapeutycznych oraz szkoleniach, m.in.:
„Dialog Motywujący w terapii uzależnień”,
„Zastosowanie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w pracy z osobami uzależnionymi”,
„Suicydologia w terapii uzależnień”,
„Praca ze snem w psychoterapii”,
„Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”,
„Lęki i fobie. Diagnoza i terapia w ujęciu poznawczo-behawioralnym”,
„Genogram jako narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne”,
„Pacjent z bezsennością – praca terapeutyczna w ujęciu poznawczo-behawioralnym”,
„Nastolatek z obniżoną samooceną – praca w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej”,
Szkolenie uprawniające do prowadzenia Programu Ograniczania Picia zgodnie z wymogami opracowanymi przez PARPA.
Obszary, w których pomagam dotyczą osób:
- uzależnionych od alkoholu,
- uzależnionych od substancji psychoaktywnych innych niż alkohol (narkotyki, leki, dopalacze itd.),
- uzależnionych od hazardu, pornografii, nałogowych zachowań związanych z zakupami, pracą, korzystaniem z internetu i innych behawioralnych,
- doświadczających uzależnienia bliskich (współuzależnionych),
- DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików),
- pijących szkodliwie lub niemających gotowości do pracy w programie opartym na abstynencji w ramach Programu Ograniczania Picia (POP).
Serdecznie zapraszam
tel. 603 768 923